کالای مورد نیاز خود را با اطمینان از رایانو خرید کنید !

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 سریع، اما نه خشن / بازگشت دکمه توربو

بازدید: 1,857 بازدید
چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 با سرعت چاپ همچون رعد و برق بواسطه ی درگاه ورودی بزرگ.

نظر تخصصی

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 با تبلیغ روی سرعت چاپ چشمگیر 250 میلی‌متر بر ثانیه، ادعاهای جسورانه‌ای را مطرح کرد. ادعاهایی که در طول آزمایش نتوانست از آنها پشتیبانی کند.

نکات مثبت:

 • درایورهای پلکانی بی‌صدا و سیستم مکانیکی بی‌صدا
 • قیمت تک فروشی ارزان

نکات منفی:

 • حالت چاپ سریع منتهی به مدل‌های بی‌کیفیت می‌شود.
 • نرم افزار شامل برش عرضی نمی‌شود.
 • پیش‌فرض بازیابی اتلاف برق، نقص‌های قابل مشاهده‌ای ایجاد می‌کند.
 • تراز کردن سکوی ساخت خودکار همچنان به ورودی دستی نیاز دارد.
 • هیچ مدل آزمایشی از قبل برش داده شده‌ای در دسترس نیست.

Sunlu T3 گاهی اوقات در سایت Sunlu به عنوان Terminator 3 نامیده می‌شود. این چاپگر سه بعدی به قیمت 219 دلار، با برگه مشخصات، به نظر می‌رسد بهتر از آنچه تصور می‌کنیم باشد.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 دارای حجم ساخت استاندارد220mm x 220mm x 250mm و دستگاه اکسترودر Bowden است.

دارای یک کلون معمولی Creality Ender 3 با چند ویژگی اضافی است که به برجسته نمایی آن کمک می‌کند.

Sunlu حالت چاپ سریع 250mm/s را با شعار “سرعت فراتر از تصور! با حفظ کیفیت چاپ عالی!” تبلیغ می‌کند. مطمئناً مصرف کنندگان با بودجه معین که به دنبال سریع‌ترین دستگاه در بازار زیر 250 دلار هستند را جذب می‌کند.

پرینتر سریع در حین آزمایش، مشکلات عمده‌ای داشت و مدل‌های تولیدی، پرکننده‌های اکسترود ضعیف، مسیر حرکت‌های نامناسب و سوراخ‌های بزرگ در سطح مدل داشتند.

این امکان وجود دارد که صفحه مدرج در این موارد یاری نماید. اما به‌سختی می‌توان گفت که چگونه استفاده از صفحه مدرج در حالت T3 برای چاپ سریع به‌جای استفاده از نمایه چاپ بهینه شده، منطقی‌تر است.

این مشکل همراه با تجربه نرم‌افزاری ضعیف و فقدان آموزش، از رقابت با بهترین پرینترهای سه‌بعدی جلوگیری می‌کند و حتی توصیه آن را سخت می‌کند.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

باز کردن جعبه و مونتاژ  Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
بسته‌بندی و مونتاژ Sunlu T3 به دلیل آنکه چاپگر در حالت نیمه مونتاژ شده ارسال می‌شود، فرآیند بسیار سریعی دارد. پایه تمام سیم‌کشی‌ها و اتصالات الکتریکی از قبل کامل شده است و قاب با محور X قبلا مونتاژ شده است. برای تکمیل مونتاژ کافیست چاپگر با چهار پیچ به پایه محکم شود و نگهدارنده قرقره با سه پیچ اضافی، بالای دستگاه نگه داشته می‌شود.
Sunlu دارای یک قرقره مینیاتوری از پلاستیک PLA سفید است که بسیار مفیدتر از سیم پیچ معمولی کوچک موجود در چاپگرهای ارزان قیمت عمل می‌کند. همه لوازم جانبی معمولی در بسته‌بندی T3 قرار داده می‌شوند، از جمله یک کاردک، کاتر فلاش، یک کابل USB و تعدادی کلید آچار آلن.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

T3 که برای من ارسال شد روی پایه و قابش خراش‌هایی داشت که نشان می‌دهد احتمالا قبل از ارسال، یکبار مونتاژ شده بوده است. سخت است بگوییم که آیا این یک بخش عادی از فرآیند QC است یا این مدل برگشت خورده است. اما این یک پرچم قرمز بود که هنگام سوار کردن چاپگر توجه من را به خود جلب کرد.

طراحی Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

از فاصله چند متری، تشخیص Sunlu T3 از Creality Ender 3 Pro و ده‌ها کلون مشابه دشوار خواهد بود. همانطور که گفته شد، T3 دارای چند شگفتی قابل توجه در زیر کلاهک است. قاب کلی چاپگر همان چیزی است که از یک کلون Ender 3 با قیمت کمتر از 250 دلار انتظار دارید. شامل یک میله با شیارهای مارپیچ در محور Z، یک نگهدارنده قرقره در بالا و یک منبع تغذیه جانبی است.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

سنسور رشته تخلیه در T3 بر خلاف سایر سنسورهای خروجی رشته‌ای است که تا بحال دیده‌ام. این سنسور شامل یک سوییچ فشار است که باید فشار داده شود تا رشته بارگیری کند. متوجه شدم که رشته باریک‌تر از حد معمول است و مسیر حرکت از طریق سنسور، بدون خم کردن آن دشوار است. T3 دارای یک اکسترودر آبکاری آلومینیوم شده است که از یک لوله Bowden برای هاتند رشته، استفاده می‌کند. علاوه بر این، موتور اکسترودر در T3 دارای یک فن خنک کننده اختصاصی است. به احتمال زیاد، این فن برای جبران گرمای اضافی تولید شده در حالت چاپ سریع تعبیه شده است.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
T3 درست مانند رده بالاترش Creality Ender 3 S1، دارای دستگیره‌هایی در محورهای X و Y است. این دستگیره‌ها امکان کشش در حین حرکت تسمه‌ها را فراهم می‌کند.

این ویژگی در Ender 3 Pro اصلی یا سایر کلون‌های ارزان‌قیمت یافت نمی‌شود که تایید می‌کند T3 به عنوان یک دستگاه رده بالاتر معرفی می‌شود.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

مجموعه هاتند دارای چند ویژگی جالب است که معمولا در پرینترهای مشابه با این قیمت یافت نمی‌شوند. این مجموعه شامل دو فن است: یکی برای خنک کردن هاتند و دیگری برای خنک کردن قطعه هنگام چاپ. ویژگی که در هاتند افزوده شده است یک فن پلاستیکی است که جریان هوا را مستقیما بر روی پره‌های خنک کننده هاتند هدایت می‌کند. علاوه بر این، یک کاوشگر دقیق به سبک BLTouch با بررسی نقاط مختلف به طور خودکار، سطوح کف را آماده می‌کند. این آماده‌سازی با ایجاد نقشه سه بعدی مقادیر افست میسر می‌شود.

رابط کاربری در Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
Sunlu T3 دارای یک LCD تک رنگ با دکمه تنظیم دستی به عنوان رابط کاربری اصلی است. این LCD بر روی پایه چاپگر قرار دارد و رو به بالا است. به این معنی که در طول چاپ اغلب غیر قابل دسترس است زیرا پلتفرم ساخت مستقیما روی آن قرار می‌گیرد. کاربری دارای ویژگی‌های مختلفی از جمله تنظیم Live Z Offset، Fast Print و غیره است. این تصمیم طراحی عجیبی است که LCD را به گونه‌ای پنهان کنیم که از دسترسی کاربران به آن در حین چاپ جلوگیری کند.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
پرینت سریع، بازیابی انرژی از دست رفته و سایر ویژگی‌ها همگی با حرکت در منوهای مختلف به راحتی پیدا می‌شوند. تجربه کلی در مقایسه با رابط‌های LCD صفحه‌نمایش‌های لمسی رنگارنگ که در دستگاه‌های جدیدتری مانند Elegoo Neptune 3 یافت می‌شود کمی ضعیف است. اما به سختی می‌توان T3 را در این مورد با توجه به قیمت پایین چاپگر مقصر دانست.

کالیبراسیون Sunlu T3

Sunlu T3 از یک کاوشگر سطح خودکار برای کالیبره کردن برنامه ساخت استفاده می‌کند. و شامل پیچ‌هایی در زیر هر گوشه کف برای تراز کردن سکو است. این کاوشگر در 16 نقطه در سرتاسر سکوی ساخت پایین می‌آید تا به طور خودکار هرگونه انحنایی را جبران کند. در حالت ایده آل، سکوی ساخت کاملا مسطح است و نازل کاملا عمود بر این سطح است. در عمل، برنامه‌ها چند درجه انحراف دارند که می‌توان با حرکت‌دادن نازل به بالا و پایین در حین چاپ، آنرا تشخیص داد و جبران کرد.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
چاپگرهای ارزان قیمت مانند Voxelab Aquila X2 از یک فرآیند تراز کردن کاملا دستی استفاده می‌کنند که زمان‌بر است و برای مبتدیان می‌تواند دشوار باشد. ماشین‌های گران‌تر مانند Prusa MK3S+ شامل حسگرهایی هستند که به طور خودکار پلتفرم را قبل از چاپ با حداقل مداخله اپراتور تراز می‌کنند. Sunlu T3 جایی در این بین قرار می‌گیرد. یعنی بطور خودکار با استفاده از حسگر داخلی، انحرافات برنامه ساخت را کالیبره می‌کند. اما همچنان به مقداری تراز دستی اولیه با پیچ‌های یکپارچه نیاز دارد.

پلتفرم ساخت روی Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

Sunlu T3 از یک پلتفرم ساخت مغناطیسی انعطاف‌پذیر قابل جابجایی بافت‌دار گرم بکار گیری می‌ نماید که در طول این بررسی کاملا دقیق کار کرد.

این پلتفرم ساخت، یک صفحه مشبک چاپی و همچنین یک نشانی الکترونیکی پشتیبانی Sunlu دارد.

سطح محکم و بافت‌دار برای قفل نگه‌داری قطعات در حین چاپ عالی عمل می‌کند. اما هنگامی که پلتفرم پس از پرینت جدا و خم می‌شود، به راحتی جدا می‌شوند.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
این سبک از پلتفرم ساخت برای مبتدیان ایده‌آل است و ماهیت سخاوتمند بافت‌های چسبنده باعث می‌شود اگر کالیبراسیون آفست کامل نباشد، قطعات قفل شوند.

بافت به قطعات چاپ شده، ظاهری کمی مات در آن سطحی که رو به پلتفرم بود می‌دهد. این چیزی است که برخی از کاربران شاید بخواهند هنگام چاپ مدل‌هایی با سطوح قابل مشاهده، از آن آگاه باشند.

بازیابی اتلاف برق در Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
Sunlu T3علاوه بر حسگر رشته تخلیه، بازیابی اتلاف انرژی نیز دارد. این ویژگی کمی متفاوت از توقف چاپ هنگام فرسوده شدن رشته است، بنابراین ارزش کمی بررسی بیشتر را دارد.

سخت‌ افزار Marlin که توسط T3 استفاده می‌شود، بازیابی اتلاف انرژی از طریق دستور M413 را ارایه می‌کند. همچنین، به صورت دوره‌ای اطلاعات وضعیت کار چاپ را در کارت SD ذخیره می‌کند.

اگر برق قطع شود، از این اطلاعات برای از سرگیری چاپ در نقطه خرابی بکاگیری می‌شود.

گلدان شکوفه اثر آندریاس ماس
گلدان شکوفه اثر آندریاس ماس

 در حین نوشتن این اطلاعات در کارت SD، چاپگر قبل از از سرگیری چاپ برای لحظه‌ای مکث می‌کند.

این مکث باعث می‌شود که رشته در حالت ساکن اندکی تراوش کند که در آن برجستگی قابل مشاهده‌ای در محل مکث اکسترودر باقی می‌ماند.

این را می‌ شود به راحتی بر روی گلدان شکوفه توسط آندریاس ماس، که با استفاده از یک کانتور مارپیچی منفرد چاپ شد، دید.

با غیرفعالی بازیابی اتلاف انرژی، گلدان بسیار زیبا به نظر می‌رسد و کاملا عاری از نقص است. با فعال سازی بازیابی از دست دهی توان، مکث منجر به یک سری از برآمدگی‌ها می‌شود که در کل چاپ وجود دارند.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
تصور سناریویی که در آن این سطح از نقص بصری قابل قبول باشد دشوار است. من چندین سال در فلوریدا زندگی کردم، جایی که قطعی برق لحظه‌ای، در طول طوفان رایج بود.

این قطع شدن‌ها معمولا چند ثانیه تا چند دقیقه طول می‌کشید، بنابراین من یک یو پی اس 900 واتی از آمازون خریداری کردم. این یو پی اس، تا حد زیادی کمک کننده است.

این راه حل امکان چاپ، بدون نگرانی را فراهم می‌کند و من دیگر نگران نقص‌های بصری ناشی از ویژگی بازیابی اتلاف انرژی نیستم. راه حل‌های از این دست، از عیوب بصری مرتبط با ویژگی بازیابی اتلاف انرژی در T3 جلوگیری می‌کند و توصیه من برای راه حل یکپارچه است.

پرینت روی Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

اکثر پرینترهای سه بعدی شامل مدل‌های نمایشی هستند که به مشتری اجازه می‌دهد عملکرد چاپگر را بدون نیاز به تهیه هیچ فایلی ارزیابی کند.

به طور معمول، اگر چاپگر، کالیبره کامل نشده باشد، مدل آزمایشی باید آنقدر قوی باشد که بتواند قابل اطمینان چاپ کند. در عین حال قابلیت‌های فنی چاپگر را نیز نشان دهد.

برخی از چاپگرها شامل چاپ‌های نمایشی برای نمونه هستند. مانند کتاب کوچکی که شامل فونت‌های خوانا حتی کوچک‌تر است که با Anycubic Photon M3 Premium، یکی از بهترین چاپگرهای سه‌بعدی رزینی همراه است.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
من مدل‌های عجیب زیادی را دیده‌ام که به عنوان پرینت آزمایشی با چاپگرهای سه‌بعدی ارایه شده‌اند. اما مدلی که با T3 پرینت می‌شود قطعا عجیب‌ترین است.

T3 شامل هیچ مدل از پیش برش‌شده‌ای برای چاپ نمی‌شود، اما دارای مدلی به نام “Test1.stl” است که یک مدل استانداردBenchy  است.

دودکش این مدل تا ارتفاع 94 میلیمتری بالا کشیده شده است. مشخص نیست که Sunlu در حال تلاش برای نشان دادن چه چیزی با این مدل آزمایشی است.

اما اگر می‌خواهیدBenchy  متفاوت از بقیه به نظر برسد، قطعا برای خنده خوب است.

نرم افزار برش برای Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
نرم افزار فضایی است که Sunlu T3 به مراتب از رقبا عقب‌تر است. خجالت‌آور است زیرا آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین فضا برای شرکت‌هایی مانند Sunlu است که عملکرد دستگاه خود را بهبود بخشند.

Sunlu شامل یک کپی از Cura 15.04.6 برای ویندوز بر روی کارت microSD است. یک نرم افزار اسلایسر قدیمی که در ابتدا در سال 2016 منتشر شد. به نظر نمی‌رسد دلیل قانع کننده‌ای وجود داشته باشد که چرا این برش‌دهنده و pdf دیجیتال همراه آن، توسط Sunlu انتخاب شده است.

دفترچه راهنما تنها دو صفحه را به راه‌اندازی T3 با این نرم افزار اختصاص می‌دهد.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
راه‌اندازی T3 در Cura 15.04.6 شامل شش فیلد است:

 • نام ماشین
 • عرض ماشین
 • عمق ماشین
 • ارتفاع ماشین
 • اندازه نازل
 • سطح گرم‌کننده

هیچ شروع یا پایان G Code اضافی یا هیچ بهینه‌سازی برای این دستگاه خاص وجود ندارد.

(G Code نام زبان برنامه‌نویسی اکثر ماشین ابزارهای کنترل عددی (CNC) می‌باشد. این زبان برای اولین بار در آزمایشگاه سروومکانیزم دانشگاه MIT در سال‌های ۱۹۵۰ میلادی تعریف و استفاده گردید.)

و دلیلی هم وجود ندارد که Sunlu نتواند نرم‌افزار برش‌دهنده‌ای را که جدیدتر از Cura 15.04.6 شش ساله است قرار دهد.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

کنترلر PS5 Stand by holonda_3d

آخرین نسخهCura (5.2.1) پیشرفت‌های زیادی را نسبت به نسخه ارایه شده با T3 ارایه می‌کند. اما مشخص نیست که چرا Sunlu تصمیم گرفت نرم‌افزار نسخه قدیمی‌تر را اضافه کند.

از دیدگاه کاربر، چاپگری که سخت‌افزار تخصصی مانند T3 دارد و از نظر توسعه نرم‌افزار نادیده گرفته می‌شود، باعث ناامیدی است.

به ویژه زمانی که نرم‌افزار رایگان و منبع باز است و برای گنجاندن نسخه جدیدتر با دستگاه به حداقل کار نیاز دارد، خسته‌کننده است.

تنظیم کیفیت استاندارد Ultimaker Cura برای Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

Articulated Lizard v2 طراحی توسط McGybeer

با توجه به شباهت‌های بین Sunlu T3 و Creality Ender 3 Pro، مسلم‌است پروفایل‌های چاپگر توسعه‌یافته Ender 3 Pro با T3 بسیار خوب کار می‌کنند.

آخرین نسخه Cura 5.2.1 با مشخصات عالی برای Creality Ender 3 Pro ارایه می‌شود که از آن برای چاپ فایل‌ها در T3 استفاده کردم. در حال حاضر، هیچ نمایه‌ای برای T3 همراه با Cura به طور پیش‌فرض وجود ندارد.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
Articulated Lizard v2 طراحی توسط McGybeer

نمایه استاندارد به راحتی Articulated Lizard v2 توسط McGybeer را مدیریت کرد و در اولین تلاش با موفقیت چاپ شد.

دیواره‌ها تمیز و یکدست هستند و مدل دارای مفصل‌بندی کامل بین درزها است.Articulated Lizard v2 با استفاده از TTYT3D Silk PLA در کمتر از 2 ساعت و نیم چاپ شد و به‌راحتی از پلتفرم انعطاف‌پذیر جدا شد.

حالت چاپ سریع در Sunlu T3

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

Sunlu تبلیغ می‌کند که T3 می‌تواند تا سرعت 250 میلیمتر بر ثانیه چاپ کند. که بهبود قابل‌توجهی از 45-50 میلیمتر بر ثانیه معمولی موجود در پروفایل‌های پیش‌فرض چاپگرهایی مانند Creality Ender 3 Pro وPrusa MK3S+ است.

عدد 250 میلیمتر بر ثانیه در چندین نقطه مختلف در سایت Sunlu نشان داده می‌شود.

از جمله URL، نام چاپگر و روی تصاویر دستگاه. با تاکید بر سرعت چاپ، واضح است که Sunlu برای متمایز کردن T3 از ده‌ها کلون مشابه Creality Ender 3 حاضر در بازار تبلیغ می‌شود.

این مقایسه با مدل‌هایی مانندAnycubic Kobra Go و Elegoo Neptune 3 صورت می‌گیرد.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

سرعت 250 میلیمتر بر ثانیه با فعال‌کردن حالت “چاپ‌سریع” در رابط کاربری چاپگر باز می‌شود که یک ضامن باینری است و به‌طور پیش‌فرض روشن است.

به نظر نمی‌رسد سخت افزار اضافی برای کمک به این افزایش سرعت اضافه شده باشد. این حالت، تنها با ارسال یک فرمان به صفحه اصلی چاپگر در حین چاپ انجام می‌شود.

با انتخاب “چاپ‌سریع” به رابط کاربری چاپگر در حین چاپ، یک“F” به طور مستقیم در کنار زمان چاپ سپری شده اضافه می‌شود.

برای غیرفعال کردن آن،“F” را به “N” تغییر دهید. در حین چاپ، حالت را می‌توان روشن و خاموش کرد و حرفی که این حالت را نشان می‌دهد به طور خودکار به‌روز می‌شود.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

کنترلر PS5 Stand by holonda_3d

چاپ با حالت چاپ سریع به طرز تجربه شگفت‌آوری ناامید کننده بود. فعال کردن پرینت سریع، حرکت چاپگر را به میزان قابل توجهی افزایش داد. اما کیفیت مدل‌های چاپی برای چاپگر سه بعدی که در سال 2022 فروخته می‌شد غیرقابل قبول بود.

برای مثال، PS5 Controller Stand by holonda_3d با استفاده از ارتفاع لایه 0.2 میلیمتری و تنظیمات چاپ پیش‌فرض در Cura چاپ شد.

تجربه‌ای که 6 ساعت و 36 دقیقه طول کشید تا به انجام برسد. فعال سازی حالت سریع این زمان چاپ را به 2 ساعت و 37 دقیقه کاهش داد که کاهش چشمگیری در زمان کل چاپ داشت. با این حال، این افزایش سرعت چاپ با کاهش شدید کیفیت همراه بود.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

تفاوت بین چاپ‌ها بلافاصله قابل توجه است. نسخه پرینت سریع از لایه‌های ناقص، بالشک‌های روی لایه‌های بالایی، بیرون‌زدن‌های نامناسب در محور Z و عدم ثبات کلی در سراسر پرینت، رنج می‌برد.

اما در نسخه استاندارد، از هیچ یک از این نقص‌ها خبری نیست. در عوض فقط دارای برخی مشکلات جزیی مربوط به نمایان شدن پر کردن از طریق محیط بیرونی قطعه است. مشکلی که به راحتی در نرم افزار اسلایسر قابل حل است.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
3DBenchy طراحی توسط CreativeTools

معیار جهانی برای چاپگر سه بعدی 3DBenchy، مشکلات مربوط به حالت چاپ سریع را نیز برجسته می‌کند. فضای بالای دودکش به هم متصل نیستند و لایه‌های بالایی دارای سوراخ‌ها و بالشک‌های قابل مشاهده است. بدنه دارای نقاط کج و منحنی متعددی است که در آن لایه‌ها جابجا می‌شوند.

Benchy که با سرعت معمولی چاپ شد، با استفاده از ارتفاع لایه 0.2 میلیمتری و سرعت چاپ پیش‌فرض، 1 ساعت و 44 دقیقه طول کشید. چاپ سریع Benchy را تنها در 54 دقیقه تکمیل کرد، اما کیفیت پایین چاپ به دست آمده به هیچ‌ وجه قابل قبول نیست.

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن

کنترلر PS5 Stand by holonda_3d

Sunlu به وضوح بر ویژگی چاپ سریع T3 به عنوان نقطه فروش اصلی تکیه کرده است. اما تصور اینکه چه کسی می‌تواند با استفاده از آن سود ببرد دشوار است. سرعت پرینت سریع به مدل‌ها اجازه می‌دهد تا با سرعت بیشتری چاپ شوند.

اما نقص‌ها و کیفیت پایین به این معنی است که این قطعات احتمالا باید با سرعت پایین‌تری دوباره چاپ شوند تا قابل ارایه باشند.

در حالیکه استفاده از این ویژگی و تقاضا برای آن، در بازار کاملا منطقی است، بعید می‌دانم کسی به سادگی حالت چاپ سریع را بپذیرد. در عوض می‌توان سرعت چاپ را با تنظیم شاخص یا برش‌دهنده، به طور تدریجی بهبود بخشید.

پایان خط

چاپگر سه بعدی Sunlu T3 : سریع، اما نه سریع و خشن
Sunlu T3 یک چاپگر سه بعدی جالب است که ادعاهای جسورانه‌ای را مطرح می‌کند. اما فکر نمی‌کردم که Sunlu به هدف مورد نظر یعنی از بین‌بردن ماشین‌های سریع دیگر مانند AnkerMake M5با 799 دلار قیمت، دست یابد.

فعال نمایی حالت “چاپ سریع” به سادگی سرعت چاپ را بدون در نظر گیری فرآیند کلی چاپ افزایش می‌دهد. و این حوزه‌ای است که سایر سازندگان زمان و انرژی خود را صرف تلاش برای بهبود آن کرده‌اند.

هنگام تلاش برای امتیاز دهی به چاپگر سه بعدی مانند Sunlu T3، سعی می‌کنم خودم را یک خریدار تصور کنم.

تجربه‌ای را که یک مشتری معمولی هنگام تحقیق، خرید، باز کردن جعبه و راه‌اندازی چاپگر به‌دست می‌آورد، تصور کنم.

با توجه به اسناد کم و کمبود مدل‌های نمایشی موجود در T3، یک احتمال قوی وجود دارد.

احتمال این‌که کاربر جدید هنگام استفاده از تراز کردن کفه “اتوماتیک” که به ورودی دستی نیاز دارد، با سختی زیادی مواجه شود.

“چاپ سریع” با مدل‌های با کیفیت پایین و فقدان تقریبا کامل راهنمایی در مورد نحوه ایجاد، نمایه‌های چاپی خود را تولید می‌کند.

قیمت ۲۱۹ دلاری T3 ممکن است آن را نسبت به Creality Ender 3 Pro با قیمت مشابه جذاب کند.

اما قبل از خرید باید به آنچه برای شما مهم است فکر کنید. Anycubic Kobra Go و Elegoo Neptune 3 هر دو قیمتی در همین حدود قیمت یا کمتر دارند و کفه را به صورت خودکار تراز می‌کنند.

همچنین، دارای صفحات ساخت PEI و رابط‌های کاربری بهتری هستند. هیچ یک از این چاپگرها حالت “پرینت سریع” ندارند، اما با توجه به نحوه عملکرد حالت “چاپ سریع” T3، ضرر بزرگی نیست.

منبع :

         Tom’s Hardware

         رایانو

دسته‌بندی مقالات و اخبار فناوری رایانو
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت