کالای مورد نیاز خود را با اطمینان از رایانو خرید کنید !

راهنمای انتخاب بهترین سرویس پشتیبان گیری آنلاین

بازدید: 1,183 بازدید
راهنمای انتخاب بهترین سرویس پشتیبان گیری آنلاین

بهترین پشتیبان گیری آنلاین: ما بهترین خدمات دهنده‌ها را آزمایش می‌کنیم – Carbonite، iDrive، Backblaze، Livedrive

ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین سرویس پشتیبان‌ گیری آنلاین را انتخاب کنید.

 

پشتیبان‌ گیری آنلاین، یک مانع ضروری در برابر حادثه ناگوار برای داده‌های فیزیکی است. شاید حادثه ناگوار، یک خرابکاری یا یک اتفاق طبیعی باشد. اما هرگز نمی‌دانید چه زمانی مشکل، تمام فایل‌ها و پوشه‌هایی را که در رایانه شخصی خود ذخیره کرده‌اید تهدید می‌کند.

ما همیشه توصیه می‌کنیم یک نسخه پشتیبان محلی برای بازیابی سریع داشته باشید. آپلود داده‌هایتان در یک سرویس پشتیبان آنلاین می‌تواند راهی مطمین برای پوشش پایگاه اطلاعات شما باشد. به همین دلیل، لیستی از بهترین خدمات پشتیبان‌ گیری ابری را گردآوری کرده‌ایم.

خبر خوب برای مصرف کنندگان این است که تمام خدمات اصلی پشتیبان آنلاین که در اینجا بررسی کردیم، محصولات استثنایی هستند. اما در حالی‌ که همه مدعیان امتیاز بالایی را دریافت کردند، هر محصول نقطه فروش منحصر به فرد خود را دارد. در اینجا هدف اصلی ما پشتیبان‌ گیری است.

اما نقش‌های دیگری را هم که یک سرویس می‌تواند انجام دهد، مانند اشتراک‌ گذاری، پشتیبانی چند دستگاه و گزینه‌های بازیابی اضطراری بیان می‌کنیم.

در ادامه می‌توانید آزمایش خدمات و اطلاعات مربوط به نحوه انتخاب بهترین سرویس پشتیبان را ملاحظه کنید.

۱. iDrive Online Cloud Backup – بهترین در حالت کلی

راهنمای انتخاب بهترین سرویس پشتیبان گیری آنلاین

نکات مثبت:

 • پشتیبان‌گیری آنلاین و محلی در ساختار مشابه
 • از چندین رایانه شخصی و دستگاه در یک حساب پشتیبانی می‌کند

نکات منفی:

 • یکی از گران‌ترین خدمات و البته فراتر از نسخه رایگان (هر چند قابل توجیه است)

درست مانند زمانی که در ابتدا همه خدمات اصلی پشتیبان‌ گیری آنلاین را بررسی کردیم، iDrive همچنان جامع‌ترین سرویس پشتیبان‌ گیری آنلاین است.

اگرچه ارزان‌ترین نیست، اما همچنان مقرون به صرفه است و تقریبا برای هر رایانه شخصی و دستگاهی ارایه می‌شود.

این شرکت همچنین فضای ذخیره‌سازی اضافی را برای همگام‌سازی همه دستگاه‌ها و رایانه‌های شخصی شما فراهم می‌کند. امکان اشتراک‌ گذاری فایل‌ها را با هر کسی فراهم می‌کند و توانایی پشتیبان‌ گیری در درایو محلی را دارد.

iDrive دارای سه طرح شخصی است که یک کاربر را با رایانه‌ها و دستگاه‌های نامحدود پوشش می‌دهد. یک طرح 5 ترابایتی به قیمت 59.62 دلار در سال اول ( 119.25 دلار برای دو سال) و 79.50 دلار هر سال پس از آن.

یک طرح 10 ترابایتی برای 74.62 دلار در سال اول (یا 149.25 دلار برای دو سال) و 99.50 دلار هر سال پس از آن.

همچنین یک طرح 20 ترابایتی که 149.62 دلار برای سال اول (299.25 برای دو سال) و 199.50 دلار پس از آن است.

یک طرح تیمی می‌تواند از 5 تا 100 کاربر، با تعداد معادل دستگاه و ترابایت فضای ذخیره سازی را پوشش دهد. قیمت‌ها از 74.62 دلار تا 1499.62 دلار برای سال اول متغیر است.

۲. Backblaze بهترین گزینه مقرون به صرفه

راهنمای انتخاب بهترین سرویس پشتیبان گیری آنلاین

نکات مثبت:

 • بسیار مقرون به صرفه برای پشتیبان‌ گیری نامحدود
 • فضای ذخیره‌سازی نامحدود برای یک کامپیوتر
 • بدون اشتباه

نکات منفی:

 • بدون خدمات همگام‌سازی یا سایر موارد خوب

اگر مطمئن نیستید از چه چیزی می‌خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید یا نمی‌خواهید تحت فشار تلاش برای کشف همه‌چیز باشید، Backblaze سرویس پشتیبان‌ گیری آنلاین شماست.

فضای ذخیره‌سازی نامحدودی ارایه می‌دهد و از همه چیز به جز مواردی که صراحتا حذف می‌کنید، نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.

با توجه به همه اینها، در مقایسه با رقبا بسیار ارزان است.

7 دلار در ماه، 70 دلار در سال، یا 130 دلار برای دو سال برای ذخیره سازی نامحدود. این قیمت برای یک رایانه شخصی است. برای رایانه‌های شخصی تجاری هم همین طور است.

۳. Carbonite Safe – ساده ترین

راهنمای انتخاب بهترین سرویس پشتیبان گیری آنلاین

نکات مثبت:

 • به طور خودکار مهمترین فایل‌ها را انتخاب می‌کند
 • با Windows Explorer برای انتخاب و وضعیت پشتیبان ادغام می‌شود
 • داده‌های نامحدود

نکات منفی:

 • فاقد ویژگی به اشتراک گذاری فایل

Carbonite Safe در نوع خود به سادگی Backblaze است.

تنها تفاوت واقعی این است که Carbonite به طور پیش‌فرض از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه نمی‌کند.

آنچه را که فکر می‌کند باید پشتیبان بگیرید انتخاب می‌کند، سپس بقیه را به شما واگذار می‌کند.

اگر از مکان‌های استاندارد (My Documents و غیره) استفاده کنید، انتخاب داده‌ها بسیار موفق است، بنابراین اکثر کاربران نیازی به ارایه ورودی اضافی ندارند.

قیمت ظرافت، کمی بیشتر است. نسخه پشتیبان آنلاین اولیه برای یک رایانه برای یک سال 72 دلار، برای دو سال 136.78 دلار و برای سه سال 194.37 دلار است.

شما می‌توانید نسخه پشتیبان را روی یک هارد دیسک محلی کپی کنید و از ویدیوها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای این باید به ترتیب 111.99 دلار، 212.78 دلار و 302.37 دلار پرداخت کنید.

همچنین می‌توانید توانایی بازیابی اطلاعات از طریق هارد دیسک را داشته باشد(بسیار سریعتر از دانلود در زمانی که داده‌های زیادی وجود دارد). نرخ به ترتیب به 149.99 دلار، 284.98 دلار و 404.97 دلار افزایش می‌یابد.

۴. Livedrive – جلا داده شده

راهنمای انتخاب بهترین سرویس پشتیبان گیری آنلاین

نکات مثبت:

 • راه اندازی بی‌عیب و نقص و رابط مشتری
 • عملکرد خوب
 • در حال همگام‌سازی سریع

نکات منفی:

 • گران‌تر از بقیه گزینه‌ها

اگر از پرداخت مبالغ هنگفت برای پشتیبان‌ گیری آنلاین خود ناراحت نیستید، Livedrive برای شما مناسب است.

Livedrive با تنظیمات ظریف، رابط کابری ساده‌ و عملکرد عالی، به سرمایه‌گذاری شما پاداش می‌دهد. در مورد این که استفاده از محصولی که هنرمندانه طراحی و اجرا شده است چقدر می‌تواند اطمینان بخش باشد، باید سخن گفت.

این مطلب به ویژه برای سرویس پشتیبان آنلاین صادق است. وقتی صحبت از عملیات حیاتی به میان می‌آید، یک تجربه بدون اشکال باعث آرامش خاطر می‌شود.

اگر به بی‌عیب و نقص بودن اهمیت می‌دهید، Livedrive یک انتخاب عالی برای پشتیبان‌ گیری آنلاین است. برنامه استاندارد پشتیبان‌ گیری برای یک رایانه شخصی و فضای ذخیره‌سازی نامحدود 89.90 دلار برای سال اول و 107.88 دلار در سال پس از آن است.

یک Pro Suite که 5 دستگاه را پوشش می‌دهد 240 دلار برای سال اول و 300 دلار برای سال‌های بعدی است.

چگونه تست کردیم

همانطور که در بالا آمد، عملکرد سرویس‌های پشتیبان‌ گیری آنلاین با توجه به موقعیت مکانی آنها و تجهیزات شبکه بین شما و ذخیره‌سازی داده‌ها بسیار متفاوت است. ما نرم‌افزار را نصب کردیم و از همان مجموعه داده‌های ۲ گیگابایتی، نسخه پشتیبان تهیه کردیم.

به این ترتیب، توانستیم مشکلات یا اشکالات عمده در نرم‌افزار کلاینت را بررسی کنیم. این موارد در بررسی‌ها ذکر شده است.

نحوه انتخاب یک سرویس ذخیره‌سازی و پشتیبان‌ گیری آنلاین

پشتیبان‌ گیری ابری ملاحظات منحصر به فردی دارد. آشنایی با حوزه‌های کلیدی زیر می‌تواند به شما کمک کند تا سرویس پشتیبان‌ گیری ابری را پیدا کنید که بهترین نیازهای شما را برآورده می‌کند.

ظرفیت

بدیهی است که برای ردیابی تغییرات و ذخیره‌سازی نسخه‌های قبلی فایل‌ها، به همان اندازه که داده دارید، به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارید. برخی از سرویس‌ها چندین نسخه از فایل‌ها را نگه می‌دارند، برخی نه. در بسیاری از موارد محدودیت زمانی وجود دارد.

قیمت

تقریبا تمام خدمات آنلاین برای حداکثر مقدار مجاز داده، هزینه دریافت می‌کنند و معمولا بارگذاری رایگان است. جدا از ردیف‌های رایگان موجود در سرویس‌هایی مانند Dropbox، قیمت‌گذاری در بین سرویس‌ها نسبتا ثابت است.

اگرچه قطعا از برخی فروشندگان، به ویژه Backblaze، ظرفیت بیشتری برای پول خود دریافت می‌کنید.

امکانات

همانطور که قبلا اشاره کردیم، علاوه بر پشتیبان‌ گیری، ممکن است بخواهید فایل‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. از دستگاه‌های تلفن همراه با آنها کار کنید، یا حتی با برنامه‌های آفیس مانند برنامه‌های موجود در Dropbox،Google و OneDrive آن‌ها را ویرایش کنید.

اگر قصد دارید آنلاین کار کنید، توصیه می‌کنیم یک نسخه محلی را به عنوان پشتیبان و محافظت در برابر قطعی اینترنت نگهداری کنید.

پشتیبانی از سیستم عامل و دستگاه

اکثر سرویس‌ها نرم افزار پشتیبان‌ گیری مشتری را برای سیستم عامل‌ های اصلی (لینوکس،OS X و ویندوز) و اندروید و iOS ارایه می‌دهند. اطمینان حاصل کنید که سرویسی که در آن ثبت نام می‌کنید از کل رایانه‌ها و دستگاه‌های شما پشتیبانی می‌کند.

حریم خصوصی

اگر نگران حفظ حریم خصوصی داده‌هایتان هستید، مطمین شوید از سرویسی استفاده می‌کنید که امکان استفاده از کلید رمزگذاری شخصی را که شما تعریف می‌کنید، می‌دهد. رمز را گم نکنید، زیرا برای بازیابی اطلاعات شما کاملا ضروری است.

متأسفانه، استفاده از کلید شخصی شما اغلب انواع سرویس‌ها را محدود می‌کند (مثلا بدون پشتیبان‌گیری از تلفن همراه).

اگر کلیدهای رمزگذاری خصوصی در دسترس نیستند، سیاست حفظ حریم خصوصی را بخوانید، به خصوص با خدمات رایگان – تفاوت‌های قابل توجهی وجود دارد.

سوالات متداول

۱. پشتیبان‌ گیری ابری چقدر قابل اعتماد است؟

به طور کلی، مراکز داده تا حد امکان پشتیبان‌ گیری می‌شوند و برخی از مراکز بزرگتر حتی در مکان‌های جغرافیایی مختلف پشتیبان‌ گیری می‌شوند. در دسترس بودن (خوشبینانه 24/7) نیز می‌تواند مهم باشد.

اخبار مربوط به قطعی برق و وبلاگ‌های خدمات خود فروشنده را بررسی کنید. در حقیقت، تمام خدماتی که ما از آنها آگاه هستیم تقریبا 100٪ قابل اعتماد هستند.

۲. چه سرعت و نرخ انتقال داده‌ای را باید جستجو کنم؟

سرعت در بسیاری از موارد، بیشتر به اتصال پهنای باند شما نسبت به خدمات آنلاین بستگی دارد. اگرچه موقعیت جغرافیایی ذخیره سازی و تجهیزات بین آنها می‌تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

اگر سرعت برای شما مهم است، مکان سرورهای داده را بررسی کنید. یا فقط یک دوره آزمایشی انتخاب کنید و ببینید آیا می‌توانید با آن زندگی کنید یا خیر.

۳. چند وقت یکبار باید پشتیبان‌گیری کرد؟

در حالت ایده آل، باید تا حد امکان از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این امر مخصوصا زمانی صادق است که روی یک پروژه مهم کار می‌کنید یا داده‌هایی دارید که مطلقا نباید آنها را از دست بدهید.

ایده خوبی است که فرآیند پشتیبان‌ گیری را خودکار کنید و سرویس ابری هر یک ساعت یا بیشتر، از داده‌های شما نسخه پشتیبان تهیه کند.

۴. تفاوت بین سرویس‌های پشتیبان ابری و سرویس‌هایی مانند Google Drive،Dropbox و OneDrive چیست؟

سرویس‌هایی مانند گوگل درایو، دراپ باکس و وان‌درایو جزو سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری محسوب می‌شوند. این بدان معناست که کاربر باید فایل‌ها یا داده‌های خود را به صورت دستی در فضای ابری سرویس قرار دهد.

این سرویس‌های ذخیره سازی معمولا یک نسخه رایگان با فضای ذخیره سازی محدود یا یک نسخه پولی با ظرفیت افزایش یافته ارایه می‌دهند.

آنها همچنین می‌توانند با خدمات اساسی مانند پشتیبان‌ گیری خودکار ابری و همگام سازی نسخه‌های فایل همراه باشند.

یک سرویس پشتیبان‌ گیری ابری، نسخه‌سازی و پشتیبان‌ گیری مداوم از تمام سابقه فایل روی دستگاه شما را فراهم می‌کند. آنها به طور مداوم و خودکار از هر فایل مشخص شده در یک دستگاه نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند.

ارایه‌ دهندگان خدمات پشتیبان‌ گیری ابری همچنین اقدامات امنیتی بیشتری مانند رمزگذاری سرتاسر ارایه می‌دهند.

۵. آیا ذخیره داده‌های من به صورت آنلاین امن است؟

بله! تمام خدمات پشتیبان‌ گیری ابری، به طور امن ارایه می‌شوند. داده‌ها حین انتقال به رایانه شما یا انتقال از رایانه رمزگذاری می‌شوند و همچنین زمانی که داده‌های شما در سرورهای ارایه‌دهنده ذخیره می‌شوند.

در حالی که این رمزگذاری باعث می‌شود دیگران نتوانند داده‌های شما را مشاهده کنند، لزوما مانع از سرقت آنها نمی‌شود. اما مطمئن شوید که سطح امنیت در برابر سرقت، با این خدمات به احتمال زیاد با دستگاه شما رقابت می‌کند.

بنابراین به طور کلی، اگرچه خطاناپذیر نیست، خدمات پشتیبان‌ گیری ابری یکی از امن‌ترین گزینه‌ها برای ذخیره داده‌های شماست.

۶. آیا باید از همه چیز در رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید؟

حداقل باید از تمام داده‌هایی که نمی‌توانید از دست بدهید، نسخه پشتیبان تهیه کنید. همه دستگاه‌ها احتمالا در طول زمان با مشکلات فنی مواجه می‌شوند و اغلب این امر منجر به از دست رفتن داده‌های شما از دستگاه می‌شود. بنابراین باید به طور منظم از هر چیزی که برای شما مهم است بک آپ بگیرید.

با این حال، سرویس‌های پشتیبان معمولا فضای ذخیره‌سازی بیشتری را نسبت به بسیاری از افراد ارایه می‌دهند. بنابراین اصلا ایده بدی نیست که همه داده‌های خود را در مواقع ضروری ذخیره کنید.

منبع :

          PCWorld

            رایانو

دسته بندی مقالات و اخبار فناوری رایانو
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت